TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Wiktor Banach (Wojciech Kuliński)

Data publikacji: 2014-01-29

Lekarz pogotowia, chirurg. Ojciec Zosi i mąż doktor Anny Reiter.

Wiktor to człowiek z „przeszłością”. Doświadczony lekarz i zdolny chirurg, który z powodów osobistych porzucił pracę w szpitalu na rzecz pogotowia.

Uzależniony od adrenaliny, świetny himalaista, podczas wyprawy w góry stracił żonę, z którą razem się wspinali. Ten dramat odmienił jego życie. Wiktor zrezygnował z kariery chirurga, samotnie zajął się wychowaniem córki – i rozpoczął pracę w pogotowiu.

Jako szef ekipy ratowników doktor Banach walczy o każdego pacjenta. Wiele osób zawdzięcza mu zdrowie lub życie. Jest świetnym psychologiem – potrafi dostrzec, że pod chorobą kryje się cierpiący człowiek. Dla dobra pacjenta jest gotów naginać przepisy i procedury. I nawet podczas tak krótkiego kontaktu, jaki lekarz pogotowia ma z chorym, umie zobaczyć ukrytą prawdę i rzeczywisty problem.

Jest szanowany i lubiany w stacji – szczególnie przez młodych ratowników – Martynę, Piotra i Adama. Dla tej trójki jest wzorem i autorytetem.

Leżąc w szpitalu po udarze Wiktor poznał doktor Annę Reiter. A gdy lekarka dołączyła do ekipy ratowników ich relacja rozwinęła i w finale oboje wzięli ślub.