TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Martyna Kubicka (Monika Mazur)

Data publikacji: 2014-01-29

Ratowniczka medyczna.

Do stacji w Leśnej Górze trafiła jako świeżo upieczona absolwentka ratownictwa medycznego na Akademii Medycznej. Ojciec Martyny nigdy nie zaakceptował jej życiowego wyboru - i fakt, że córka została ratowniczką, uważa za zwykłą fanaberię. Mimo braku doświadczenia Martyna szybko sprawdziła się w pracy, dając z siebie zawsze dwieście procent normy. I choć trafiła do tego zawodu bardziej z przekory, niż z powołania, odnalazła w nim życiową pasję.

Dziewczyna ma „charakterek”, często kieruje się emocjami, a jej temperament powoduje czasem problemy. Jest pełna empatii i ma odwagę, by stanąć w obronie drugiego człowieka - nie bacząc na konsekwencje.

W stacji zaprzyjaźniła się z Piotrem Strzeleckim, a ich relacja po jakimś czasie przerodziła się w namiętny romans. Szczęście Martyny nie trwało jednak długo – do czasu, kiedy ratowniczka dowiedziała się, że jej ukochany jest ojcem dziecka koleżanki z pracy, Renaty. Pod wpływem silnych emocji spędziła noc ze Stanisławem Potockim, czego od razu pożałowała. Mimo uczuciowych perturbacji Kubicka zawsze może liczyć na Piotra, choć ostatnio trzyma go na dystans.