TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Piotr Strzelecki (Dariusz Wieteska)

Data publikacji: 2014-01-29

Ratownik medyczny i kierowca karetki.

Pracuje jako ratownik, ale wciąż marzy o studiach medycznych. Jest wygadany, ciekawy świata i ludzi. A w kryzysowych sytuacjach szybko wkracza do akcji - i czasem daje się ponieść emocjom.

Wciąż rzuca cyniczne uwagi, komentując zdarzenia i zachowanie ludzi wokół. W głębi serca to po prostu szczery, dobry chłopak.
Dosyć często miewa sprzeczki z kierownikiem stacji – doktorem Górą.

Jeszcze do niedawna odwracał się na ulicy za wszystkimi dziewczynami, w Leśnej Górze flirtował z pielęgniarkami i twierdził, że nie da się "usidlić" żadnej kobiecie. Wszystko zmieniło się, kiedy w stacji zaczęła pracę Martyna. Ratowników połączył namiętny romans. Niestety w tym samym czasie okazało się, że inna ratowniczka – Renata – jest z Piotrem w ciąży.  Od tej pory zakochany w Martynie Strzelecki próbuje odzyskać jej zaufanie...

Jego najlepszymi przyjaciółmi są Adam Wszołek i Wiktor Banach, chociaż jego relacja z tym ostatnim bardziej przypomina relację między ojcem i synem. Łączy ich bezwzględne zawodowe zaufanie. A Banach jest dla Piotra nie tylko przyjacielem, lecz także autorytetem.